Hledej

Naše rubriky


Ochrana zdraví

Ochrana zdraví při práci - ENERGOM Projekty, a.s.
Bezpečnost práce a ochrana zdraví při práci je běžnou... číst více
Onemocnění jater, příznaky a léčba
Onemocnění jater patří mezi závažné a nepříjemné... číst více
Myomy a léčba
Nezhoubný nádor na děloze dokáže závažně znepříjemnit... číst více
Ostropestřec mariánský účinky
Ostropestřec mariánský je léčivá bylina, která roste jak... číst více
Měření zraku Praha
Zhoršuje se vám zrak? Máte problémy s rozostřeným... číst více

Doporučené články

Koučink - Praha 1 a okolí
Každému se může stát, že ve svém zaměstnání zažije pocit... číst více
Profesní a osobní koučink
Pokud chce sportovec dosáhnout lepších výsledků, nestačí... číst více
Koučink - Praha 5 a okolí
Máte nějaké problémy v práci nebo ve vztazích, které sami... číst více
Péče o nohy
Při pěstění svého těla se lidé často zaměřují hlavně na... číst více
Tandemové seskoky
Tandemový skok je zakončen otevřením padáku ve výšce 1500... číst více
Aikidó
Zakladatelem aikidó je mistr bojových umění, Morihei... číst více
Online prodej konopné kosmetiky
Máte zdravotní potíže, které pomáhá léčit či zmírňovat... číst více
Léčivé byliny
Tymián obecný, Šalvěj lékařská, Sedmikráska obecná,... číst více
Přírodní bylinné produkty - nákup online
Užíváte často léky a jejich vedlejší účinky Vám... číst více
Prodej doplňků stravy a přírodní kosmetiky
Výhody přírodních kosmetických produktů a doplňků stravy... číst více
Lékárna - Online
Už jste si vystáli frontu v lékárně, a když jste se... číst více
Plastická chirurgie - Morava
Plastické estetické operace jsou operacemi jako každá... číst více
Běhací pás na doma
Pokud byste mezi cvičebními stroji chtěli najít typ,... číst více
Ostropestřec mariánský účinky
Ostropestřec mariánský je léčivá bylina, která roste jak... číst více
Raindrop terapie a terapie Cesta od Brandon Bays
Aroma masáže jsou vyhledávané pro své uvolňující,... číst více
RUŠ terapie
Toužíte po prožití šťastného a spokojeného života? Metoda... číst více
Plavání kojenců a batolat - Praha
Vhodně zvolená strava s potřebným množstvím vitamínů a... číst více
Plavání kojenců a batolat Praha - západ
Maličké, které přijde na svět, je bezbranné a odkázané na... číst více
Prodej české kosmetiky a přírodních produktů
Máte rádi přírodní výrobky? Dbáte na ekologii? Není vám... číst více
Paruky, příčesky a vlasová kosmetika
Zdraví lidé, kteří nikdy neměli problémy s vlasy, hledí... číst více

Masérské služby - Frýdek Místek

Masérské služby

19.08.2011  |  zhlédnuto : 1935x  |  komerční sdělení

Masérské služby, relaxační masáže nebo cvičení pro hubnutí jsou atraktivní pro všechny věkové skupiny. Lymfodrenáže zase pomáhají odstraňovat bolesti či otoky nohou. Podívejme se, jak můžeme svému tělu pomocí vhodné masáže prospět.


V kráse těla i ducha je síla, protože stále platí stará pravda, že pokud se cítíme dobře na těle, cítíme se dobře i na duši. Protože ale většinou žijeme v neustálém spěchu a napětí, musíme učinit pro své zdraví a krásu nějaké kroky. Pokud nejste spokojeni se svým vzhledem, trápí Vás proporce těla, nebo máte zdravotní problémy, pomohla by Vám návštěva masérského studia, kde Vám dokáží nabídnout řadu osvědčených metod.

Masérské služby - klasická masáž

Klasické masáže jsou vhodné zejména pro celkové zlepšení Vašeho zdravotního stavu. Masáže slouží k uvolnění těla i duše a mohou se soustředit například na namožená a bolavá záda nebo ztuhlé svaly a klouby. Klasické masáže přináší po náročných dnech úlevu při svalovém napětí a celkové únavě. Správně provedená masáž prokrvuje a prohřívá, dokáže zmírnit otoky a má také hojivé a regenerační účinky. Klasická masáž má vynikající účinky při bolestech v oblasti krční páteře.

 

Co jsou masáže a k čemu slouží?

Masáž je terapie, pomocí níž se mohou aplikováním vhodných tlaků na svaly a tkáně léčit zranění, nebo zmírňovat bolesti. Pomocí odborné masáže lze také snížit stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. První masáž je známa z rukopisu již z roku 2700 před naším letopočtem a jedná se o nejstarší formou terapie. Po profesionálně provedené masáži se cítíte lehce a uvolněně. Můžete si nechat provést například masáže zad a šíje, celkové masáže, masáže obličeje a mnohé další. Profesionální maséři při tom používají čistě přírodní esence, oleje a emulze.

Relaxační masáže

Relaxační masáž je vhodný způsob, jak si odpočinout od každodenního shonu, stresu a napětí, jak zapomenout na starosti všedních dnů. Relaxační masáže dávají unavenému tělu možnost odpočinku a regenerace. Relaxační masáž napomáhá nejen ke zklidnění organismu, ale přináší také hluboké uvolnění a celkovou duševní očistu. Teprve v příjemném prostředí masérského salonu, provoněném esenciálními přírodními oleji poznáte léčivou sílu doteku.

Jak relaxační masáže pomáhají?

Relaxační masáže jsou určeny pro všechny bez ohledu na věk klientů. Relaxační masáže přinášejí například uvolnění ztuhlého svalstva, posílení svalů, odstranění bolestí a slouží také jako prevence bolesti svalů, kloubů a jiných obtíží. Po absolvování relaxační masáže dochází ke zlepšení krevního oběhu, posílení lymfatického systému a ke zvýšení pružnosti a pevnosti kůže. Relaxační masáže také pomáhají k odbourávání podkožního tuku a přispívají k celkové fyzické a psychické regeneraci organizmu

Sportovní a rekondiční masáže

Sportovní a rekondiční masáže působí příznivě na tělesný i duševní stav člověka. Cílem rekondiční masáže je zlepšit nebo alespoň udržet svalovou činnost a dobrou kloubní pohyblivost. Sportovní a rekondiční masáže jsou určeny zejména pro sportovce, ale samozřejmě nejen pro ně. Rekondiční masáže po námaze doplní nebo nahradí strečink, a umožní svalům rychlejší regeneraci.

Působení rekondičních masáží

Během rekondiční masáže dochází na povrchu těla k překrvení a tím i začervenání kůže. Touto zvýšenou výživou kožních buněk se pokožka stává vláčnou a pevnou. Pokožka je odolnější proti tvoření vrásek a mnohem později stárne. Jistou měrou rekondiční masáž ovlivňuje ukládání podkožního tuku, urychluje vstřebávání všech přebytečných a odpadních látek, které bývají často příčinou bolestí a únavy. Celkově rekondiční masáž zlepšuje krevní a mízní oběh.

Zdraví a rovnováha energií v organizmu

Metoda baňkování vychází z východní medicíny a z myšlenky, že vznik nemocí vzniká při poruše toku energie, kterou rozděluje na nedostatek energie a přebytek energie. Léčení spočívá v promasírování oblastí se zablokováním energie a tedy harmonizací energií. Pokud energie plynule protéká a je rovnoměrně rozdělena v celém energetickém oběhu, považujeme tento stav za normální a odpovídá našemu pojmu zdraví.

Co je metoda baňkování

Metoda baňkování je velmi stará metoda, používaná na onemocnění a problémy pohybového aparátu. Metoda baňkování disponuje velkou silou, jejím cílem je odstranění stagnace krve a zlepšení toku energie v meridiánech. Metoda baňkování se používá také při léčbě onemocnění trávícího a dýchacího aparátu, ale také ke zmírnění mnoha dalších vnitřních potíží. Baňkování je přikládání nádobek, ve kterých je vytvořen podtlak. Tyto baňky jsou následně přiloženy na tělo klienta.

Jak metoda baňkování pomáhá?

Podtlak v baňce (odtud baňkování), způsobí přisátí baňky na pokožku. Baňky se přikládají na určená místa nebo se jimi masíruje. Metoda baňkování zrychluje metabolismus v kůži, a podtlakem se stimuluje krevní i lymfatický oběh. Po používání metody baňkování bylo u kloubů pozorováno zvýšení sekrece synoviální tekutiny. Baňkování navíc zlepšuje trávení a vstřebávání živin v organismu.

Lymfatický systém a lymfodrenáže

Lymfatický systém v lidském těle hromadí a následně odvádí veškeré toxiny močovými cestami z těla ven. Pokud má tělo nedostatek pohybu, dochází ke stagnaci tohoto systému, a  mohou se tvořit nepříjemné otoky nebo celulitida. Lymfatický systém nemá v organismu žádnou pumpu jako je srdce pro krevní oběh, a je vhodné mu tedy nějak pomoci. K tomuto účelu slouží lymfodrenáž. Lymfodrenáž je možné provádět ručně nebo strojně.

Manuální a přístrojová lymfodrenáž

Životní prostředí a potraviny jsou zdrojem toxinů a proto je důležitá regenerace těla, ale i psychické uvolnění od běžného denního stresu. A právě k těmto účelům slouží lymfodrenáž. Součástí ošetření je také příjemné manuální odblokování lymfatických uzlin, které je pro účinek této procedůry nezbytné.

Jaký je princip lymfodrenáže?

Princip činnosti lymfodrenážního systému je jednoduchý. Klient je oblečen do speciálních návleků pro dolní polovinu těla až pod hrudní koš.  Poté jsou komory těchto návleků postupně a střídavě nafukovány vzduchem, a posléze opět upouštěny. Pokud je návlek naplněn vzduchem, tlak vzduchu působí svým tlakem na organizmus a zejména pak právě na jeho lymfatický systém. Po chvíli je návlek částečně upuštěn, a tím opět dojde k uvolnění tlaku. Střídání obou fází stlačení a uvolnění, které působí od prstů na nohou až po pás, významným způsobem zlepšuje funkci krevního a lymfatického oběhu. Tím dochází k příznivému působení na celý lidský organismus, k jeho očistě.

Přidej komentář
Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázku

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu.


Starší články